Inauguracja sezonu 2018/2019

W ostatni weekend sierpnia rozgrywki zainaugurowały zespoły występujące na boiskach „A” klasy. Podopieczni trenera Bogdana Szczęsnego w swoim pierwszym meczu w sezonie 2018/2019 zagrali na wyjeździe z Olszą Olszyna. Spotkanie, które do ostatnich sekund było bardzo zacięte zakończyło się wygraną gospodarzy 2:1 (2:0).

Zespół Łagowa pokazał, że nie będzie to łatwy mecz dla gospodarzy. Zawodnicy nie odpuszczali, biegali i walczyli przez całe spotkanie. O straconych bramkach zadecydowały w zasadzie 2 błędy indywidualne naszych obrońców, które miejscowi bezlitośnie wykorzystali.

Olsza w pierwszej części meczu strzeliła 2 bramki. Pierwsza padła po akcji Marka Kossowskiego w 14 minucie, a druga to tzw. bramka do szatni, którą w 43 minucie strzelił Marek Kurec. ISKRA zdołała odpowiedzieć tylko 1 trafieniem. Tuż po przerwie w 47 minucie strzałem zza pola karnego bramkarza Olszy pokonał Remik Szakiel. Pomimo wielu okazji nic więcej nie chciało wpaść do siatki Olszy.

W 90 minucie Olsza powinna podwyższyć prowadzenie na 3:1. Rzut karny wykonywany przez Wojciecha Karolewicza obronił grający z konieczności w bramce zawodnik z pola Adam Żurek. Należy podkreślić, że Adam przez cały mecz grał znakomicie i ratował nasz zespół w wielu ciężkich sytuacjach.

W przerwie letniej odeszło z ISKRY kilku zawodników, a w ich miejsce doszło 4 nowych. W Olszynie z bardzo dobrej strony pokazali się Szymon Dryhusz (pierwszy mecz ligowy w życiu) oraz Remigiusz Szakiel, dla którego był to powrót do ISKRY po półrocznej przerwie.

Na swój debiut w barwach Łagowa czeka jeszcze 2 zawodników – Patryk Spałek (bramkarz) oraz obrońca Dariusz Szczęsny. Obydwaj będą mieli swoją szansę w pierwszy weekend września z Pogonią Markocice.

W następnym tygodniu rozegrana zostanie II kolejka „A” klasy, w której ISKRA podejmie na swoim boisku Pogoń Markocice. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 1 września o godz. 17:00. Zapraszamy kibiców na stadion przy ul. Sportowej w Łagowie.

OBSADA SĘDZIOWSKA:
Marcin Kozioł - sędzia główny
Krzysztof Sadowski - sędzia asystent
Mariusz Masztalerz - sędzia asystent

BRAMKI:
1:0 – Marek Kossowski 14’
2:0 – Marek Kurec 43’
2:1 – Remigiusz Szakiel 47’

OLSZA: Baryżewski – Andruszkiewicz, Kalwasiński (91 Bill), Szpak (80 Butkiewicz), Kurec (90 Markowski), Karolewicz, Maciukiewicz, Macioszczyk, Suszka, Grześkieiwcz, Kossowski (81 Stanowski)

ISKRA: Żurek – Obuchowski, Kwiatkowski, Wróblewski, Dryhusz (57 Rydol), Pietrek, P. Fehring-Rytel, Piątkowski, Kubala, Szakiel, Janicki

Rezerwa: T. Fehring-Rytel

A. Żurek broni rzut karny

GALERIA:

You have no rights to post comments