Mamy lidera!

Po dzisiejszym zwycięstwie ISKRY w Piechowicach 4:0(3:0) łagowianie zasiedli na fotelu lidera jeleniogórskiej klasy Okręgowej "KEEZA". Stało się tak gdyż dotychczasowy lider POGOŃ Świerzawa stracił 3 punkty w Kowarach. LIDER jest tylko jeden!

Gospodarzom nie wiedzie się zbytnio w sezonie 2020/2021 i okupują ostatnie miejsce w tabeli. W dotychczas rozegranych 18 kolejkach zdołali uzbierać zaledwie 2 punkty (2 remisy i 16 porażek).

ISKRA długo nie mogła się przełamać, miała wiele doskonałych okazji ale seryjnie je marnowała. Udało się to dopiero w 27 minucie Bartoszowi Iwanowskiemu, który dosyć szczęśliwie główką, a w zasadzie karkiem pokonał goalkeepera LECHII Kosińskiego.

Kilka minut później łagowianie cieszyli się z kolejnej bramki. W 31 minucie na 0:2 podwyższył Mateusz Janicki (17 gol w sezonie).

W 40 minucie w sytuacji „sam na sam” faulowany był Piotr Pirszel. Sędzia główny A. Dołęga bez wahania wskazał na wapno. Jedenastkę na bramkę zamienił Bartosz Szczęsny (15 gol w sezonie). Do przerwy bezpieczne 3:0 dla ISKRY.

W 2 połowie spotkania podwyższyliśmy prowadzenie. Autorem bramki na 0:4 był Artur Paradowski, który pokonał bramkarza LECHII mocnym strzałem zza pola karnego w 73 minucie.

Od 85 minuty gospodarze grali w osłabieniu. Za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Dominik Pietrzykowski.

W ostatnich minutach meczu gospodarze stanęli przed szansą na uzyskanie bramki honorowej z rzutu karnego. Doskonale dysponowany w tym dniu bramkarz ISKRY Adam Żurek wyczuł intencje strzelca i wybił piłkę zmierzającą w prawy róg bramki.

Po zakończonym meczu czekaliśmy wszyscy na wieści z Kowar gdzie trwała jeszcze II połowa meczu OLIMPII z POGONIĄ Świerzawa, w którym dotychczasowy lider sensacyjnie przegrywał już 3:0. Jak się okazało gospodarze dowieźli korzystny dla siebie wynik do końca, co spowodowało, że wracaliśmy do Łagowa już jako lider klasy Okręgowej „KEEZA”!

Już w następnej kolejce dowiemy się czy dalej będziemy przewodzić w jeleniogórskiej klasie „O”. Do Łagowa przyjeżdża wicelider POGOŃ Świerzawa. Zapowiada się ciekawy mecz – piłkarze ISKRY będą chcieli odegrać się za jesienną porażkę 4:2. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 8 maja na stadionie przy ul. Sportowej 1 w Łagowie. Początek spotkania o godz. 17:00.

Niestety także i ten mecz musi odbyć się bez obecności kibiców. Ale jest i dobra wiadomość – od 15 maja czyli od meczu z OLIMPIĄ Kamienna Góra kibice będą już mogli wejść na stadiony. Zarząd klubu w związku z tym szykuje małą niespodziankę dla swoich kibiców na wyjazdowy mecz z Kamienną Górą.

OBSADA SĘDZIOWSKA:
Arkadiusz Dołęga - sędzia główny
Radosław Morawski - sędzia asystent
Dorian Pogodziński - sędzia asystent

BRAMKI:
0:1 – Bartosz Iwanowski (27)
0:2 – Mateusz Janicki (31)
0:3 – Bartosz Szczęsny (40 z karnego)
0:4 – Artur Paradowski (73)

LECHIA: Kosiński – Kwiatkowski, Michałek, Myjak, Rzepecki, Buczek (80 Jaskórzyński), Misiura, Przywara, Pakosz, J. Najczuk (65 S. Najczuk), Pietrzykowski
Rezerwa: Jaskórzyński, Ramski, S. Najczuk

ISKRA: Żurek – P. Szczęsny, Pirszel, Iwanowski (86 Obuchowski), Konopski (60 Pietrek), Smółka Maciocha (60 Mądrzejewski), Wróblewski (80 Szyszko), B. Szczęsny, Janicki, Paradowski
Rezerwa: Obuchowski, Pietrek, Szyszko, Mądrzejewski, Grabowski

You have no rights to post comments