Derby z Nysą

W sobotę 23 kwietnia ISKRA Łagów zmierzyła się w meczu derbowym z NYSĄ Zgorzelec. Podopieczni trenera Bogdana Szczęsnego wygrali spotkanie rozegrane w Zgorzelcu  2:1(1:0).

Mecz rozpoczął się z 30 minutowym opóźnieniem ze względu na trójkę sędziowską, która musiała dojechać z meczu w Pieńsku (godz. 15:00).

Od pierwszego gwizdka sędziego obydwa zespoły nie odpuszczały, chciały szybko strzelić bramkę. Było kilka okazji z jednej jak i drugiej strony ale nie zostały one wykorzystane. Dopiero w samej końcówce I połowy Bartosz Szczęsny strzałem z woleja zza pola karnego wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 0:1.

Na początku drugiej odsłony meczu łagowianie podwyższyli na 0:2 po bramce Radosława Konopskiego, który pokonał bramkarza Nysy strzałem z główki.

Kilka minut później gospodarze strzelili bramkę kontaktową. Adama Żurka pokonał Daniel Piechno. W tym meczu było to jednak wszystko co mogli zrobić w tym dniu zgorzelczanie i derby zakończyły się wygraną Łagowa 1:2.

W XXIII kolejce łagowianie zagrają z GÓRNIKIEM Węgliniec. Mecz rozegrany zostanie na stadionie przy ul. Sportowej 1 w Łagowie. Początek spotkania wyznaczono na godz. 17:00.

OBSADA SĘDZIOWSKA:
Kamil Snacki - sędzia główny
Michał Niemirski - sędzia asystent
Tomasz Wójcik - sędzia asystent

BRAMKI:
0:1 – Bartosz Szczęsny (45)
0:2 – Radosław Konopski (48)
1:2 – Damian Piechno (51)

NYSA: Andziul – Pacak, Tymiński, Łuszczyk, Kostrzewa, Sawicki, Brzoza, Gawora, Witowski, Wójcik, Piechno
Rezerwa: Zygart, Maslynkov, Przybysz, Piłat

ISKRA: Żurek - P. Szczęsny, Konopski, Posioł, Pirszel, Zajączkowski, Smółka, Pasternak, B. Szczęsny, Iwanowski, Paradowski
Rezerwa: Maciocha, Obuchowski, Janicki, Grabowski, Ławrynowicz

You have no rights to post comments