Wygrana w pucharze Polski

W środę 21 sierpnia zespół ISKRY Łagów udał się do Kościelnika na mecz z tamtejszym LZS-em w ramach I rundy pucharu Polski. Spotkanie zakończyło się wygraną łagowian 1:5 (0:1).

Wynik spotkania otworzył w 4 minucie Mateusz Janicki. Napastnik ISKRY dobił piłkę wyplutą przez bramkarza Kościelnika po strzale Radosława Konopskiego.

Na kolejną bramkę musieliśmy czekać aż do 49 minuty. Wówczas to niesamowitym strzałem z ponad 30 metrów na listę strzelców wpisał się Jakub Pietrek.

W 79 minucie na 0:3 podwyższył Dawid Mądrzejewski, który po „sprytnym” zagraniu piętką od Szczepana Maciochy pokonał z kilku metrów goalkeepera miejscowych w sytuacji „sam na sam”.

Cztery minuty później dał o sobie znać Rafał Smółka. Zawodnik Łagowa, który wrócił z wypożyczenia z NYSY Zgorzelec, zdobył ładną bramkę strzałem z pierwszej piłki bezpośrednio po zagraniu z rzutu rożnego.

W samej końcówce spotkania doczekaliśmy się jeszcze 2 bramek. W 88 minucie łagowianie w prosty sposób „rozklepali” obronę gospodarzy i Adam Pasternak strzelił ostatniego w tym meczu gola dla ISKRY. Wynik meczu na 1:5 ustalił w 90 minucie Marek Malamis. Po tej bramce sędzia zakończył mecz.

Dodać należy, ze ISKRA w Kościelniku musiała sobie radzić bez kilku podstawowych zawodników. Nie zagrali m.in. bracia Szczęśni, A. Paradowski, D. Kwiatkowski, S. Ruszkiewicz oraz P. Fehring-Rytel. Nieobecność zawodników spowodowana była pracą lub wyjazdami urlopowymi. W najbliższym meczu ligowym trener Bogdan Szczęsny będzie miał już do dyspozycji wszystkich swoich podopiecznych.

W nadchodzącą niedzielę nastąpi inauguracja rozgrywek ligowych. Nasz zespół podejmować będzie w Łagowie drużynę SKALNIKA Rębiszów. Początek meczu zaplanowano na godz. 15:00. Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska w składzie: Krzysztof Sadowski, Igor Jaśkiewicz i Alojzy Matejewicz.

Zapraszamy kibiców na stadion przy ul. Sportowej 1 w Łagowie.

OBSADA SĘDZIOWSKA:
Krzysztof Liszyk - sędzia główny
Robert Miesiąc - sędzia asystent
Damian Koścień - sędzia asystent

BRAMKI:
0:1 – Mateusz Janicki 4’
0:2 – Jakub Pietrek 49’
0:3 – Dawid Mądrzejewski 79’
0:4 – Rafał Smółka 83’
0:5 – Adam Pasternak 88’
1:5 – Marek Malamis 90’

 LZS: Zygarowicz – Maciukiewicz, P. Kwiatkowski, Zatylny, G. Kwiatkowski, Mazur (60 Kurek), Cichy (60 Tusień), Kładnik, Boroński (46 Malamis), Wolski, Łuńczuk (80 Szulc),
Rezerwa: Mikierysz, Kurek, Tusień, Szulc, Malamis

ISKRA: Żurek – Obuchowski, Konopski, Wróblewski, Pietrek (77 Maciocha), Smółka (85 T. Fehring-Rytel), Jurgowski, Opała (80 Bogdan Szczęsny, Pasternak, Mądrzejewski, Janicki
Rezerwa: Maciocha, T. Rytel-Fehring, Bogdan Szczęsny, Kubić

GALERIA:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież