Derby dla ISKRY

W niedzielę 29 września w VI kolejce „A” klasy ISKRA Łagów zagrała w Ręczynie z tegorocznym beniaminkiem LECHEM Ręczyn. Derby gminy Zgorzelec zakończyły się wysokim zwycięstwem podopiecznych trenera Bogdana Szczęsnego. Lider II grupy „A” klasy zaaplikował gospodarzom aż 7 bramek, tracąc samemu tylko 1.

Sygnał do ataku dał Artur Paradowski. Napastnik ISKRY już w 8 minucie wyszedł „sam na sam” z bramkarzem LECHA i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 0:1. Gospodarze szybko odrobili straty – zaledwie 2 minuty później po rzucie rożnym strzałem z główki wyrównał Maciej Gajewski. W 34 minucie ponownie dał o sobie znać Artur Paradowski. Zawodnik ISKRY nie dał szans goalkeeperowi Ręczyna i Łagów schodził na przerwę z 1-bramkową przewagą.

W II odsłonie meczu miejscowi byli już tylko tłem dla doskonale grającego zespołu ISKRY. Łagowianie strzelając w tej części meczu 5 bramek udowodnili, że 1 miejsce w tabeli to nie jest przypadek.

Worek z bramkami rozwiązał się w 50 minucie kiedy to Dawid Mądrzejewski pokonał Majaka w sytuacji „sam na sam”. Kilkanaście minut później podanie Artura Paradowskiego wykończył atomowym strzałem z pierwszej piłki Bartosz Szczęsny. W tym momencie Łagów wygrywał już 4:1.

W 75 minucie trener Bogdan Szczęsny przeprowadził 2 zmiany. Na boisko wszedł Grzegorz Wróblewski i Denis Jurgowski. Pierwszy kontakt D. Jurgowskiego z piłką i 5 bramka dla ISKRY stała się faktem. Zawodnik ISKRY pokonał bramkarza LECHA strzałem zza pola karnego.

W końcówce meczu padły jeszcze 2 bramki. Gola na 1:6 zdobył w 80 minucie Mateusz Janicki. Bramkę ustalającą wynik spotkania strzelił w 86 minucie 16-letni junior Sebastian Kubić, który wszedł na boisko kilka minut wcześniej. Było to pierwsze trafienie ligowe tego młodego zawodnika w barwach ISKRY Łagów.

ISKRA kontynuuje wspaniałą serię zwycięstw. Po dzisiejszej kolejce ma już ich 6, a doliczając do tego mecze pucharu Polski to już 9 wygrana łagowian w rundzie jesiennej. Bardzo dobrze ułożyły się pozostałe mecze VI kolejki. Ważne punkty stracił wicelider KWISA Świeradów, który tylko zremisował u siebie 1:1 z PIASTEM Zawidów. Przegraną odnotowały także zajmujące 3 miejsce BŁĘKITNI Studniska ulegając w Olszynie OLSZY 4:0. ISKRA z kompletem zwycięstw samotnie lideruje w tabeli, a przewaga nad 2 i 3 miejscem urosła już do 5 punktów.

Następny mecz nasz zespół rozegra już w nadchodzącą środę (2 października). W ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski podejmować będziemy HUTNIK Pieńsk (klasa Okręgowa). Początek spotkania ustalony został na godz. 16:30. Zapraszamy kibiców na stadion przy ul. Sportowej w Łagowie.

OBSADA SĘDZIOWSKA:
Konrad Krymowski - sędzia główny
Jacek Ciepiela - sędzia asystent
Krzysztof Liszyk - sędzia asystent

BRAMKI:
0:1 – Artur Paradowski 8’
1:1 – Maciej Gajewski 10’
1:2 – Artur Paradowski 39’
1:3 – Dawid Mądrzejewski 50’
1:4 – Bartosz Szczęsny 62’
1:5 – Denis Jurgowski 75’
1:6 – Mateusz Janicki 80’
1:7 – Sebastian Kubić 86’

LECH: Majak – Dominik, Tarazewicz, Golec, Szczepaniuk, Gajewski, T. Chomicki, Myśliwiec, Rzońca, Małek, Litwin
Rezerwa: M. Chomicki, Trofimowicz, Kobyłecki, Turcza, Kowalczyk, Banak, Dąbrowski

ISKRA: Obuchowski - P. Szczęsny, Konopski, Ruszkiewicz (35 Maciocha), Bartosz Szczęsny, Posioł (75 Wróblewski), Smółka, Pasternak (75 Jurgowski), Janicki, Paradowski (80 Kubić), Mądrzejewski
Rezerwa: Lewandowski, Jurgowski, Maciocha, Wróblewski, Kubić

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież