Świeradów na kolanach!

Zajmująca trzecie miejsce w tabeli II grupy "A" klasy KWISA Świeradów wyjechała z Łagowa z bagażem 4 straconych bramek. Goście zostali odprawieni w zasadzie już w I połowie, którą łagowianie wygrali 3:0.

Na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 20 minuty. Wtedy to najskuteczniejszy strzelec ISKRY Dawid Mądrzejewski wykorzystał podanie od Artura Paradowskiego i w sytuacji „sam na sam” pokonał goalkeepera Kwisy.

W 40 minucie gospodarze zadali kolejny cios. Tym razem przeprowadzili błyskawiczną kontrę, w której Artur Paradowski przebiegł z piłką prawą stroną boiska i wyłożył ją w pole karne idealnie pod nogi Dawida Mądrzejewskiego. Napastnik ISKRY nie dał żadnych szans bramkarzowi przyjezdnych zaliczając jednocześnie swoje 14 trafienie w rundzie wiosennej.

Wynik pierwszej połowy ustalił 2 minuty później strzałem z kilkunastu metrów Bartosz Szczęsny. Do przerwy ISKRA prowadziła 3:0!

W drugiej odsłonie meczu padł tylko 1 gol. Ku zadowoleniu kibiców gospodarzy była to bramka strzelona przez podopiecznych trenera Bogdana Szczęsnego. Swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Bartosz Szczęsny, który w dużym zamieszaniu pod bramką gości wpakował piłkę do siatki z kilku metrów.

Wygrana w meczu z Kwisą bardzo cieszy. Nie wygraliśmy z tym zespołem od wielu lat. Jesienią przegraliśmy w Świeradowie 6:1 (5:0). Nie ma co jednak porównywać tych 2 spotkań gdyż ISKRA wiosną to zupełnie inna drużyna. Wzmocnienia poczynione w przerwie zimowej były trafione w stu procentach!

Jak dotąd wiosną zdobyliśmy najwięcej punktów spośród wszystkich zespołów II grupy „A” klasy – w 12 kolejkach ugraliśmy w sumie 31 pkt (10 zwycięstw, 1 remis i porażka). Bilans ten możemy jeszcze wyśrubować – za tydzień kolejka kończąca sezon 2018/2019.

W ostatniej kolejce rundy wiosennej Łagów zagra we Lwówku Śląskim z Czarnymi. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 16 czerwca o godz. 15:00 na lwóweckim stadionie.

UWAGA!
Klub ISKRA Łagów zorganizował autobus na mecz do Lwówka. Chętnych kibiców na darmowy wyjazd zapraszamy w przyszłą niedzielę na stadion w Łagowie. Odjazd autobusu o godz. 13:00. Serdecznie zapraszamy!