3 punkty z Cosmosem

W meczu zespołów zajmujących 2 czołowe miejsca w II grupie „A” klasy górą byli podopieczni trenera Bogdana Szczęsnego. Mecz kolejki COSMOS Radzimów vs ISKRA Łagów zakończył się wygraną naszego zespołu 4:3 (3:0).

Lider w pierwszej połowie pokazał się z bardzo dobrej strony. Niesamowite 45 minut rozegrał najskuteczniejszy strzelec ISKRY Dawid Mądrzejewski. Napastnik Łagowa 3 razy pokonał bramkarza miejscowych Wolanina. Po raz pierwszy dał znać o sobie w 13 minucie, po raz drugi wpisał się na listę strzelców w 39 minucie. W 44 minucie strzelając „bramkę do szatni” ustalił wynik I połowy na 3:0 dla Łagowa.

Na drugą część meczu Łagowianie wychodzili z przewagą 3 bramek. Niestety gospodarze nie powiedzieli ostatniego słowa i za wszelką cenę dążyli do zmiany niekorzystnego wyniku. Ich uporczywość została nagrodzona 2 strzelonymi bramkami. Najpierw Krystian Janczewski pokonał Adama Żurka w 59 minucie, a później bramkę kontaktową zdobył Paweł Romańczuk (67 min.). Zrobiło się nieciekawie, straciliśmy przewagę 3 bramek i remis wisiał w powietrzu. Na szczęście w 81 minucie ISKRA przeprowadziła akcję, po której Artur Paradowski umieścił piłkę w bramce gospodarzy - w tym momencie znowu bezpiecznie prowadziliśmy dwoma bramkami.

Sytuacja ta nie trwała zbyt długo. Miejscowi w 88 minucie zdobyli kolejną bramkę. Tym razem Adama Żurka pokonał Marcin Winiarski. Ostatnie minuty meczu to uporczywe ataki gospodarzy niemal całym zespołem – ataki, które nie przyniosły jednak efektu bramkowego. Po ostatnim gwizdku sędziego Michałeczko to łagowianie cieszyli się wraz z kibicami ISKRY z cennego zwycięstwa na trudnym terenie w Radzimowie.

Wygrana w Radzimowie była już 8 wygranym meczem ISKRY w rundzie jesiennej. W tabeli liderujemy z kompletem 24 punktów. Przewaga nad drugim PIASTEM Zawidów urosła do 7 punktów. Za tydzień gramy z tegorocznym beniaminkiem KWISĄ Mroczkowice, której nie wiedzie się za bardzo w wyższej klasie rozgrywkowej. W dotychczas rozegranych meczach zespół spod Świeradowa zdołał ugrać tylko 6 punktów i plasuje się w końcówce tabeli. W tym meczu także liczymy na komplet punktów.

Mecz ISKRY z KWISĄ Mroczkowice rozegrany zostanie w niedzielę 20 października. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00. Zapraszamy kibiców na stadion przy ul. Sportowej 1 w Łagowie.

Zdjęcia z meczu ISKRY w Radzimowie można zobaczyć dzięki uprzejmości SebbaFoto na stronie pod adresem: www.facebook.com/sebbafoto.

OBSADA SĘDZIOWSKA:
Maciej Michałeczko - sędzia główny
Alojzy Matejewicz - sędzia asystent
Marcin Zapiór - sędzia asystent

BRAMKI:
0:1 – Dawid Mądrzejewski 13’
0:2 – Dawid Mądrzejewski 39’
0:3 – Dawid Mądrzejewski 44’
1:3 – Krystian Janczewski 59’
2:3 – Paweł Romańczuk 67’
2:4 – Artur Paradowski 81’
3:4 – Marcin Winiarski 88’

COSMOS: Wolanin – Mazur, Kasperski, Łamasz (75 M. Świątek), Tomaszewski, Romańczuk (80 Michalkiewicz), Szuchalski, S. Janczewski (55 Wdowikowski), Winiarski, K. Świątek (65 Ramulewicz), K. Janczewski
Rezerwa: Zatoński, Michalkiewicz, M. Świątek, Ziomek, Sosnowski, Wdowikowski, Ramulewicz

ISKRA: Żurek – Obuchowski (46 Posioł), Konopski, P. Szczęsny, Wróblewski, Smółka (46 Kwiatkowski), Bartosz Szczesny, Pasternak (46 Opała), Janicki, Paradowski, Mądrzejewski
Rezerwa: Jurgowski, Maciocha, Kwiatkowski, Pietrek, Posioł, Opała

Komentarze  

+1 #1 Sebastian 2019-10-14 16:27
Fotoreportaż na stronie www.facebook.com/sebbafoto

You have no rights to post comments